• Przedszkole działa przez cały rok kalendarzowy,od poniedziałku do piątku
  • za wyjątkiem niżej wymienionych dni wolnych: *Wszystkich Świętych (1 listopada) *Rocznica Odzyskania Niepodległości (11 listopada) *Wigilia, Boże Narodzenie, Sylwester, Nowy Rok (24-26 grudnia, 31 grudnia, 1 stycznia) *Święto Trzech Króli (6 styczeń) *Wielkanoc *Rocznica Konstytucji (3 maja) *Boże Ciało *Wniebowzięcie NMP (15 sierpień) *Wakacyjna przerwa w pracy przedszkola jest ustalana przez organ prowadzący i może wynosić maksymalnie 3 tygodnie. Istnieje możliwość zniesienia przerwy na rzecz pracy w grupach łączonych.
  • W godzinach od 6.30 do 17.30 na życzenie rodziców od 6.00 do 18.00.
  • *Ze względu na realizację treści programowych oraz harmonogram zajęć dodatkowych dziecko należy przyprowadzać do przedszkola do godz. 9.00.
  • Prowadzi grupy dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
  • Realizuje podstawę programową wymaganą przez MEN.
  • Zapewnia indywidualny program nauczania i przygotowanie do szkoły.
  • Pozwala na zdobywanie pierwszych doświadczeń społecznych, oswaja się z nowym miejscem i zachęca do wspólnych zabaw z rówieśnikami w obecności rodziców w ramach zajęć adaptacyjnych.