PRZEDSZKOLE PRACUJE NA PODSTAWIE:

USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY z dnia 7 września 1991 Dz.U. z 2015 r. poz. 2156 oraz z 2016 r. poz. 35, 64, 195, 668 i 1010)

KARTY NAUCZYCIELA U. z 12 lutego 2014 Poz. 191 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół Dz. U. Nr 61, poz. 624, z późn. zm. U. z 9 lutego 2007 nr 35 Poz. 222

ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach U. z 7 maja 2013 Poz. 532

KODEKSU PRACY U. z 17 września 2014 Poz. 1502

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z 17 czerwca 2016r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz.U. poz. 895).

2. PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO rok szkolny 2016/2017

KOTKI:

ENTLICZEK dla 3-latków, Marta Pietrzak, wyd.Nowa Era

MYSZKI:

ENTLICZEK dla 4-latków, Marta Pietrzak, wyd.Nowa Era

SÓWKI :

ENTLICZEK dla 5-latków, Marta Pietrzak, wyd. Nowa Era

MOTYLKI BIEDRONKI: Trampolina. Zanim zostaniesz uczniem. Roczne przygotowanie przedszkolne., Aneta Głuszniewska,Elżbieta Grzeszczak, Danuta Piotrowska,Dorota Stryjewska, wyd. PWN

RELIGIA W GRUPACH „0”: „Kochamy dobrego Boga”, Red. Władysław Kubik, wyd. WAM, Nr dopuszczenia podręcznika MEN AZ-03-01/10-KR-1/11

oraz własne autorskie programy m.in. edukacji ekologicznej oraz zdrowotnej uwzględniając pełny rozwój osobowościowy dziecka w sferze intelektualnej, emocjonalnej, fizycznej oraz stosując m.in. metody:

1. metoda "Dobrego startu" prof. Marty Bogdanowicz,
  2. metoda pedagogiki zabawy - Klanza,