Nasza placówka od 2013 roku realizuje dla swoich Pociech program Wczesnego Wspomagania Rozwoju.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej opinii o POTRZEBIE WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU.

• W ramach terapii oferujemy bezpłatnie 8 godzin w miesiącu zajęć z:
  • terapeutą integracji sensorycznej (przedszkole posiada własny sprzęt do SI),
  • ogopedą,
  • psychologiem,
  • pedagogiem specjalnym, terapeutą behawioralnym,
  • rehabilitantem

Dla każdego dziecka tworzony jest indywidualny program pracy, który zwiera m.in. ilość godzin poszczególnych zajęć.
W trakcie pracy terapeutycznej bardzo ważne jest wparcie ze strony rodziców dlatego każdy z terapeutów ściśle współpracuje ze środowiskiem rodzinnym.

• W skład zespołu realizującego WWR wchodzi Pani:
  • Marzena Gudkiewicz
  • Joanna Kudła
  • Dorota Sikora
  • Maciej Wiśniewski
  • Michalina Wyrobek
  • Anna Ryguła
  • Elżbieta Oleś-Urdzoń
  • Gabriela Kulig
  • Dorota Maroszek

Informacje na temat każdej z pań można odnaleźć w zakładce kadra.

Od 2011 r. realizujemy również program kształcenia specjalnego dla dzieci z orzeczeniem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO specjalizujemy się przede wszystkim w Całościowych zaburzeniach rozwoju - ZESPÓŁ ASPERGERA F 84.5 lub ZESPÓŁ AUTYSTYCZNY F 84.0
W tym przypadku zajęcia terapeutyczne są prowadzone codziennie przy wsparciu nauczyciela asystenta oraz całego zespołu specjalistów, a także zapewniona jest pomoc ze strony lekarzy specjalistów m.in. psychiatry dziecięcego dr.n.med. Agnieszki Kapinos-Gorczycy, neuropediatry dietetyka dr.n. med. Beaty Kazek.